en iyi filtre kahve

En İyi Filtre Kahve Adresi: de la Pau

Kahve deneyimi farklı lezzette kahvelerle çeşitlenen, genişleyen bir deneyimdir. Bu deneyimin en büyük parçasını ise filtre kahve kaplamaktadır. Kahve makinesinde hazırlanan öğütülmüş kahve çekirdeklerinin leziz bir sonucu olan filtre kahve tutkunları için vazgeçilmez bir lezzettir. En iyi filtre kahve ise bu tutkunların her daim tatmak istediği bir lezzet olmuştur. Bu kahvenin adresi ise de la Pau’dur.

Filtre kahveye farklı bir bakış açısıyla yaklaşan de la Pau, kahveye demlenmesinden öte bakarak onun tadına odaklanır. Diğer kahvelere göre daha akışkan bir kıvamı olan bu kahve adını demlenme yönteminden alır. Demlendikten sonra kağıt ya da metal filtreden geçen kahve posasından ayrışır, içilmeye hazır hale gelir.

Türk kahvesi ya da espressodan daha sağlıklı olduğu iddia edilen filtre kahve, demlendikten süzülmesiyle bu özelliği taşır. Kahve posasının taşıdığı herhangi bir riski taşımayan bu kahve kimi risklerden arındırılmış bir lezzet olarak sunulur. Böylece tüketimi lezzetin yanı sıra güven de verir.

Kahve için en doğru adres olan de la Pau sunduğu en iyi filtre kahveyle de bunu kanıtlar. Kahvenin en ‘huzurlu’ haline sahip olan de la Pau ile siz de kahvenin ‘gerçek’ tadına bakın.

En İyi Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

Filtre kahve hazırlamak için farklı yöntemler vardır. French Press gibi kahve ekipmanları ile filtre kahve yapmak mümkündür. Kahvenin asıl lezzetine kavuşmak için de la Pau dokunuşunun olduğu kahveyi bizzat içmeniz gerekir. Ancak toptan kahve ya da paket kahve gibi satış imkanları olan de la Pau lezzetini her yere taşımak mümkündür. Bu yüzden en iyi filtre kahve yapılırken;

  • French Press ile yapılan kahveler çok daha pratik ve hızlıdır. Bu nedenle öncelikle French Press’i hazır tutun.
  • Sonrasında French Press içine öğütülmüş kahve ve sıcak su koyun. Kahveyi önce koyarak sıcak suyun eklenmesiyle kısa bir ön demleme yapın.
  • Ardından dört ya da beş dakika boyunca kahvenin demlenmesini bekleyin. Filtreyi tutan butonu aşağıya iterek ana demleme sürecine geçin.
  • French Press ile demlendikten sonra kahve içime hazır hale gelir.

French Press dışında kullanılan bir diğer yöntem ise;

  • Demlik, fincan, sıcak su, kahve, kağıt filtre gibi malzemeleri bir araya getirin.
  • Filtreyi kısa bir yıkamanın ardından kahveyi koyun.
  • Sonrasında sıcak suyu filtrenin üzerinde dökün. Bu esnada suyun süzülmesi için altına demlik ya da fincan yerleştirin.
  • Dairesel hareketlerle kahvenin tamamının ıslanmasını sağlayın.
  • Sıcak su bittiğinde kahvenin süzülmesini bekleyin.
  • Kahvenin tamamı süzüldükten sonra filtreyi çıkarabilir ve kahvenizi içebilirsiniz.

Bu yöntemlerle yapılan en iyi filtre kahve, kahvenin aromasını ve eşsiz tadını yudumlamanıza fırsat verir. Böylece kahve deneyimi evinizde de yaşayabileceğiniz hale gelir.

Filtre Kahve Kaç Dakika Bekletilmeli?

filtre kahve kac dakika bekletilmeli
En İyi Filtre Kahve Adresi: de la Pau 3

Filtre kahve yapım sürecinde önemli olan nokta demlenmesidir. Demlenme yöntemine göre kahvenin yapı süresi farklılık gösterir. En iyi filtre kahveyi yapmak için eğer damlama sistemini kullanıyorsanız bu işlem yaklaşık beş dakika sürer.

Ancak French Press kullanıyorsanız kahvenizi çok daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Üç dakikalık gibi kısa bir zamanda hazır olan filtre kahvenizin tadını daha iyi çıkarmak için bir beş dakika daha bekleyebilirsiniz.

Eğer ‘gerçek’ bir kahvenin tadına bakmak istiyorsanız bu süre değişir. de la Pau’nun kaliteli hizmeti ile istediğiniz filtre kahve kısa bir süre içinde masanıza gelir. Size de bu kahvenin keyfini çıkarmak kalır.

Filtre Kahve Ne Zaman İçilmeli?

Filtre kahve içmek için doğru zaman kişiden kişiye değişir. Sabahları kahvaltıdan sonraki süreç kahve içimi için uygundur. Vücudun uyandığı, dinamiğini kazandığı süre zarfında kahve tüketiminin zararı yoktur. Ancak Türk kahvesi, espresso gibi kahve türlerinden daha sağlıklı olduğu iddia edilse de en iyi filtre kahvenin de gün içinde bir defa tüketilmesi kafidir.

Kahve; metabolizmayı çalıştıran, bağırsak ve karaciğere iyi gelen bir içecektir. Ancak fazla tüketimi bu olumlu etkileri negatif hale getirebilir. Dolayısıyla ölçülü bir şekilde tüketilmesi şarttır.

En İyi Filtre Kahve Markası; de la Pau

Kahve tutkunlarının en büyük zevklerinden biri olan filtre kahve de la Pau ile daha eşsiz bir konuma ulaşır. Kahvenin dilinden anlayan de la Pau, filtre kahveye yalnızca öğütülmüş çekirdeklerin demlenmesi olarak bakmaz. Kahvenin içen kişiye gerçek bir ‘huzur’ vermesini hedefler. Bu yüzden en iyi filtre kahveyi yapar.

Kahve dünyasına olan hakimiyeti, kaliteli hizmeti ve toptan kahve seçeneği ile de la Pau bir kahvede aradığınız her şeye sahiptir. Kahvede keyfin başladığı yerdir.

Double Espresso Nedir? Farkı Nelerdir?
En İyi İstanbul Kahve Mekânları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat Sepetim
Kapat Favoriler
Close Recently Viewed
Kapat
Kapat
Kategoriler