kahve yapımı

de la Pau Kahve Yapımı; Lezzet ve Kalite

Kahve, dünyadaki en leziz içeceklerden biridir. Kahve yapımı, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ancak en güzel kahveyi yapabilmek, öncelikli olarak ince ve güzel öğütülmüş bir kahve kullanmaktan geçer.

 Günümüzde kahve makineleri evlere hızlıca girmeyi başarmış olsa da emek verilerek kışı ateşte pişirilen bir kahvenin yerini tutmayı henüz başaramamıştır. Kahve yapımında dikkat edilmesi gereken ayrıntılar, bu mucizevi içeceği daha harika bir hale getirir.

Kahvenizi yaparken de la Pau’nun özenle seçilmiş çekirdeklerin kavrulmasıyla elde edilen paketini kullanmanız sizlere harika bir damak zevki yaşatacaktır.

Kahve Yapımı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahve yapımı aşamasında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Kahve yapılırken dikkat edilmesi gerekenler oldukça fazladır. Bir süre sonra farkında olmadan yapılması gerekenler alışkanlık haline gelir ve kahveniz de kendiliğinden mükemmel bir tada bürünmüş olur. Şimdi gelin birlikte kahve yaparken nelere dikkat edilmeli sorusuna cevap arayalım;

 • Kullanılacak kahvenin öğütülme kalınlığına dikkat etmelisiniz.
 • Ne tür kahve yapacak olursanız olun ürün güzel değilse maalesef kahveniz de ortama bir tada sahip olacaktır. Bu yüzden ilk olarak birinci sınıf kahve kullanmayı ihmal etmeyin.
 • Paket üzerinde yazan kahve kavrulma tarihine dikkat etmenizi öneriyoruz. de la Pau olarak bizler özenle seçmiş olduğumuz kahve çekirdeklerini çekilir çekilmez sizlere ulaştırılmasına özen gösteriyoruz.
 • Kahvenizden daha güzel bir aroma almak için ilk olarak içerisine kahve koyduğunuz cezveyi yarım dakika ocakta ısıtın. Sonrasında üzerine su eklerseniz kahvenizin tadını daha yoğun bir şekilde aldığınızı görebilirsiniz.

Cezveye kahvenin az ya da çok konulmasından yüksek ya da kışı ateşte pişirilmesine kadar kahvenin tadına etki eden birçok unsur bulunur. Bazıları kahveyi daha sert ve acı severken kimileri ise yumuşak içimi tercih eder. Bu filtre kahve için de Türk kahvesi için de böyledir.

Kahve Yapımı Yöntemleri

Kahve severler çok iyi bir şekilde bilir ki kahveyi yapmanın farklı birçok yöntemi bulunur. Kahve yapmak, bir sanatı icra etmek gibidir. Özellikle İtalyan kahvelerini yapabilmek için bilinmesi gereken ufak ipuçları vardır;

 • French Press: Kahve yapımında en çok tercih edilen yöntemlerden biri french presstir. Hem kahveyi güzel bir tada büründürmesi hem de yoğun bir tada sahip olması sebebiyle çokça tercih edilir. Süzgeçli kahve haznesinde hazırlanması ve bekleme süresi, kahveyi mükemmel bir tada ulaştıran ana bileşendir.
 • Espresso Cezvesi: Özellikle İtalyanların çok sevdiği espressoyu hazırlamanın en kolay ve zahmetsiz yolu tabi ki bir moka potuna sahip olmaktır. Pota koyulan kaynar su, aşağıdan yukarıya doğru süzgece baskı uygular. Çok fazla krema oluşmasa da espressonun potun en üst kısmında birikmesiyle kahveniz içime hazır hale gelir.
 • Makinesiz Filtre Kahve Yapımı: Bir dönem yüzüne bakılmayan ancak son dönemlerde tekrar popüler hale gelen bu yöntemde seramik bir fincanın üzerine yerleştirilen filtre ile kahve damıtılır ve içime hazır hale getirilir.

Bunun dışında kahve yapmanın basit yolları mevcuttur.

Cappucino Yapımı

Cappucino Yapımı
de la Pau Kahve Yapımı; Lezzet ve Kalite 3

Damakların vazgeçilmez lezzeti cappicino kahve yapımında sütün çok kaynatılmaması oldukça önemlidir;

 • Öncelikle cezvenizin içinde bir miktar süt bırakın.
 • Kalanı ise fincan ve de la Pau kahvesi ile birlikte eritin.
 • Cezve içerisinde kalan sütü blender da çırparak iyice köpürtün.
 • Sıcak haliyle fincanın üzerine yavaşça dökün. Mükemmel içim cappucino kahveniz artık hazır.

Cappucinoyapımında sütü kaynar ya da soğuk eklememeye dikkat edin. Bu sayede cappucinodan daha yoğun bir tat alabilirsiniz.

Türk Kahvesi Yapımı

Akşam yemeklerinin vazgeçilmez tamamlayıcısı: Kısık ateşte pişirilen mükemmel bir Türk kahvesi! Kahve yapımı sırasında dikkat etmeniz gereken ilk husus ince öğütülmüş çekirdekli paketleri tercih etmenizdir;

 • Kahvenizi ilk olarak cezveye koyun ve su koymadan yarım dakika pişirin.
 • Sonrasında üzerine su ekleyin ve kısık ateşte karıştırın
 • Kullanıyorsanız şeker ilave edin ve karıştırmaya devam edin.
 • Bol köpüklü bir Türk kahvesi içmek için suyu soğuk eklemeyi unutmayın.

de la Pau olarak bizler, sizlere en güzel ve en özel kahve çekirdeklerini sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Toptan Kahve Alma Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kahve Saklama Yolları Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat Sepetim
Kapat Favoriler
Close Recently Viewed
Kapat
Kapat
Kategoriler